Zebranie SKN DRON-K

Wszystkich zainteresowanych tematyką dronów zapraszam na zebranie w poniedziałek 19.10.2020.
o godzinie 20.00 w przestrzeni wirtualnej. Stworzony został zespół w aplikacji Microsoft Teams pod nazwą DRON-K. Zapraszamy do udziału, współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym DRON-K. Koło wznawia swoją działalność po wakacjach. Osoby zainteresowane współpracą proszone są kontakt z opiekunem Koła dr inż. Jarosławem Kotlińskim, e-mail: jarosław.kotlinski@uthrad.pl  w celu dołączenia osób zainteresowanych do zespołu.

W obszarze zainteresowań założycieli Koła jest projektowanie i budowanie obiektów latających, pływających i jeżdżących. Przez obiekty należy rozumieć modele samolotów i śmigłowców, statków nawodnych i podwodnych oraz pojazdów kołowych i gąsiennicowych umożliwiających przenoszenie różnorodnych systemów elektronicznych i mechanicznych. Obiekty te mogą być kierowane albo autonomiczne. Przy ich tworzeniu będą pracowały zespoły złożone z uczestników koła o różnych zainteresowaniach.

Do tej pory zbudowano podwozie pojazdu gąsienicowego, ramę multicoptera, samoloty: szkolny
i treningowy oraz pojazd kołowy. Jeśli chciałabyś/chciałbyś popracować nad uruchomieniem, rozbudową, modernizacją tych konstrukcji lub opracowaniem własnych to zapraszam. Jeśli czujesz, że potrafisz skonstruować pojazd to jest to miejsce dla Ciebie. Wspieramy działalność twórczą wykraczającą poza program nauczania, a drukowanie 3D pomaga szybko urzeczywistnić pomysły.