Wydział Mechaniczny

Koła naukowe

Koła naukowe

SKN „DRON-K”

opiekun dr inż. Jarosław Kotliński

W obszarze zainteresowań założycieli koła jest projektowanie i budowanie obiektów latających, pływających i jeżdżących. Przez obiekty należy rozumieć modele samolotów i śmigłowców, statków nawodnych i podwodnych oraz pojazdów kołowych i gąsiennicowych umożliwiających przenoszenie różnorodnych systemów elektronicznych i mechanicznych. Obiekty te mogą być kierowane albo autonomiczne. Przy ich tworzeniu będą pracowały zespoły złożone z uczestników koła o różnych zainteresowaniach.

Głównym celem dalekosiężnym jest wzięcie udziału w corocznych konkursach krajowych i zagranicznych:

  • Międzyuczelniane Inżynierskie Warsztaty Lotnicze odbywające się w kraju (zawody polegające na prezentacji statycznej i w locie modelu samolotu zdolnego automatycznie odnaleźć punkt charakterystyczny na ziemi i utrzymać na nim uwagę swoich urządzeń przez 60s);
  • Konkurs Aero Design odbywający się w USA (zawody polegające na skonstruowaniu pilotowanego modelu samolotu umożliwiającego podniesienie jak największej masy przy ograniczeniach konstrukcyjnych i wykonaniu trzech prób w locie).

SKN „MESIK”

opiekun: dr inż. K. Olejarczyk
e-mail: buggyuth@gmail.com

Prawdziwy inżynier to ten, który posiada inspirację, którą zamienia w projekt, następnie go realizując. Wszyscy jesteśmy studentami Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, połączyła nas wspólna pasja tworzenia i samorealizacji. Chcemy pogłębiać swoją wiedzę poprzez praktykę nabytą podczas startów w konkursach i podejmowania różnych wyzwań, jednym z takich wyzwań jest: zrealizować projekt i wystartować w konkursie Baja Mini Competition, do którego potrzebna jest wiedza konstrukcyjna, wspomagana komputerowo za pomocą programów MES jak również znajomość zasad BHP oraz wspólne zorganizowanie pracy, dzięki której zrealizujemy przedsięwzięcie.

SKN "Turbodoładowani"

opiekun: dr hab. inż. K. Górski
dr inż. Tomasz Skrzek
e-mail: krzysztof.gorski@uthrad.pl
t.skrzek@uthrad.pl

SKN „Turbodoładowani” powstało w 2019 roku z inicjatywy studentów, którzy rozpoczęli studia dualne na kierunku Samochody i Bezpieczeństwo w Transporcie Drogowym. Koło zrzesza studentów, którzy interesują się problemami szeroko rozumianej motoryzacji i chcą rozwijać swoje samochodowe pasje poza regularnymi zajęciami prowadzonymi na UTH Radom. Pierwszym Prezesem SKN „Turbodoładowani” został student Mateusz Róg, a opiekunami koła są pracownicy Katedry Pojazdów Samochodowych UTH Radom tj. dr hab. inż. Krzysztof Górski i dr inż. Tomasz Skrzek. Jeździmy na targi motoryzacyjne, budujemy małe elektryczne pojazdy, pomagamy w badaniach, publikujemy rezultaty naszych prac oraz wspieramy zagranicznych studentów, którzy przyjeżdżają na Wydział Mechaniczny UTH radom w ramach programu Erasmus+. Członkowie SKN „Turbodoładowani” odnoszą sukcesy, których mogą nam pozazdrościć inni. Dołącz do nas i wspólnie realizujmy nasze motoryzacyjne pomysły. Znajdziecie nas na Fb KPS. W sprawach koła zachęcamy do kontaktu z Prezesem SKN pisząc na adres matirog99@gmail.com, lub kontaktując się z opiekunami: krzysztof.gorski@uthrad.pl; t.skrzek@uthrad.pl. Zapraszamy do współpracy!