70 tyś. dla Studenckiego Koła Naukowego „Turbodoładowani” na rozwijanie projektu lekkiego pojazdu z napędem elektrycznym

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło wyniki konkursu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. Bardzo nas cieszy, że w gronie 128 projektów skierowanych do finansowania z puli 244 zgłoszonych ogółem znalazł się projekt SKN „Turbodoładowani”.

Nasze studenckie koło naukowe uzyskało dofinansowanie w kwocie 70 000 zł, które zostanie wydatkowane na opracowanie i wykonanie demonstratora lekkiego pojazdu z napędem elektrycznym wraz z modułowym systemem badań trakcyjnych. Budowa tego pojazdu ma zostać ukończona w połowie przyszłego roku. We wniosku założono, że wykonany prototyp zostanie następnie zaprezentowany międzynarodowej grupie studentów, wykładowców i przedsiębiorców, którzy przyjadą w połowie 2022 r. do naszej Uczelni w ramach projektu E-Drive Tour.

Gratulujemy członkom SKN „Turbodoładowani” odniesionego sukcesu.

Wniosek o finansowanie projektu został przygotowany przy wsparciu merytorycznym dr inż. Tomasza Skrzeka oraz mgr inż. Leszka Jemioła, którym dziękujemy za zaangażowanie w ich pracy na rzecz SKN „Turbodoładowani”.